Pretože rock a metal, to sú niekedy aj vážne veci a veľké gestá. Webstránky festivalov ArcTanGent a 2000 Trees sa 8. mája pridali do dvadsaťsedmičky festivalov, ktoré na dvadsaťštyri hodín vypli svoje weby na podporu kampane proti sexuálnym útokom na hudobných festivaloch. Kampaň The Safer Space rozbehla Asociácia nezávislých festivalov (Asociation Of Independent Festivals) spolu s expertami z Rape Crisis England & Wales, Girls Against, Safe Gigs For Women a White Ribbon Campaign.

 

Kampaň má za úlohu podporovať zvyšovanie povedomia ohľadom sexuálneho násilia na hudobných akciách. Goc O’Callaghan sa pre TeamRock vyjadril: „ArcTanGent sa pripája k iným nezávislým festivalom pri podpore kampane Safer Space vedenej AIF. Chceme tým ukázať, že my ako organizátori veríme, že každý by mal byť schopný užiť si festival a živú hudbu bez pocitu ohrozenia. Zahalením nášho webu kampaňou Safer Space chce ArcTanGent zväčšiť povedomie tých, ktorí sa cítia ohrození alebo sa tak niekedy cítili počas festivalov či iných koncertných akciách, že pre nich existuje podpora a tým, ktorí by mohli nechať veci zájsť príliš ďaleko chceme ukázať, že to nebude tolerované. Festivaly a koncerty by mali byť bezpečným prostredím pre každého bez možného ohrozenia.“

 

V súvislosti s tým budú všetci zamestnanci aj dobrovoľnici na festivaloch vyškolení na riešenie prípadov sexuálneho násilia a budú podporovať nulovú toleranciu akéhokoľvek sexuálneho obťažovania na podujatiach.


Použité zdroje:
teamrock.com Foto: kampaň Safer Space