Pod zrúcaninou Turnianskeho hradu vypukne 16. septembra prvý ročník festivalu kapiel hrajúcich temnejší žáner, na aký ste boli zvyknutí doposiaľ. Chystá sa tu totiž akcia s názvom Beneath The Ancient Ruins a počas sobotného popoludnia prinesie na juhovýchod Slovenska šesť nadupaných kapiel.

 

BLACK LIGHT  je mladá a nádejná thrashová formácia z Košíc, ktorá predvedie materiál zo svojej dosky Name Of The One, ktorú vydali minulý rok. Staronoví drtiči MORDUM  so svojím razantným death metalom presvedčili, že sú tu a pokračujú vo svojom smrteľnom razení. Z Maďarska pre priaznivcov starého Kreatoru, Destructionu či Assassinu nastúpi MÖRBID CARNAGE  so svojím old school thrashom.

 

Z Košíc sa predstaví ďalšia temná formácia hrajúca death black metal, ktorá sa teší veľkej priazni fanúšikov, a to kapela INFER. Zo severu na návštevníkov zaútočia poľskí diabli CHRIST AGONY pod vedením Cézara a vo svojom blasphemy antichristian blackovom legacy turné poctia aj Slovensko svojím apokalyptickým príchodom. Zo severnej Moravy na festival zavíta INFERNO na čele s veľmajstrom elementárov a živlov Adramelechom a podá v neskorých večerných hodinách svoju ódu z najväčších hlbín, zákutí, iných dimenzií a svetov pod názvom Gnosis Kardias. V septembri teda nezabudnite namieriť svoje kroky na otvorené priestranstvo pri Reštaurácii pod hradom v Turni nad Bodvou.