Svetom sa šíri správa o tom, že Mike Rutherford v jednom zo svojich rozhovorov povedal, že je stále v blízkom kontakte s Philom Collinsom a Tonym Banksom a je úplne otvorený tomu, že kapela GENESIS by sa mohla znovu dať dokopy pri príležitosti osláv päťdesiateho výročia vzniku tejto kapely. Keďže už koncom roka 2015 Phil ohlásil, že svoj „hudobný dôchodok“ ruší, všetci predpokladajú, že kapela Genesis nikdy nebola bližšie k svojmu znovuzrodeniu.

 

Na otázku, či sa teda aj Phil a Tony majú k tomu, aby sa kapela vrátila na scénu, Mike odpovedal: „Nikdy sme nechceli pokračovať, kým bol Phil na svojom zaslúženom odpočinku. Ale uvidíme. Cením si fakt, že sme všetci stále dobrí kamaráti, predovšetkým my traja. Takže, kto vie?“ Mike si vraj najviac spomenienok oživil písaním autobiografie a práve tento „návrat“ do starých čias ho priviedol na myšlienku obnoviť Genesis. „Napísal som knihu o sebe a mojom otcovi, ktorá sa volá The Living Years. Bolo to asi pred štyrmi rokmi a Phil zase napísal knihu minulý rok. Myslím si, že obaja sme si prešli tým obdobím vracania sa do minulosti počas písania.“ Obaja si vraj pripomenuli tie skvelé časy a všetku zábavu, ktorú spolu ako kapela zažili. Vraj to bolo jedno z najšťastnejších období v ich životoch a hlavne získali priateľov na celý život. Títo traja páni spolu naposledy vystúpili pred desiatimi rokmi v Los Angeles.

 

Phil po návrate na scénu povedal, že má rád chalanov z Genesis, ale najskôr by sa rád sústredil na svoje sólové turné. Steve Hackett zase povedal: „Návrat Genesis je možný. Hovoril som s Peterom (Gabrielom). ... Viac nepoviem, aby som nevzbudil nejaké očakávania.“  Ale očakávania sa už i tak vzbudili, takže nám neostáva iné, iba čakať, ako sa páni nakoniec rozhodnú a či sa ďalšia rocková legenda vráti na scénu.


Použité zdroje:
planetrock.com