Kto sú PARTYZÁNI? Je to punková kapela z Bratislavy hrajúca v zložení Niko (spev, gitara), Peťo (basa,vokál) a Giorgi (bicie,vokál). O debutovom albume, punkovej scéne a mnohom inom porozprával Niko.


Kedy ste vznikli a ako ste sa dali dohromady?

Na začiatku leta 2016 som v Istrocheme čakal na jedného kamoša, na ktorého čakali zjavne aj ďalší ľudia a popritom čakaní som sa zoznámil s jedným z nich. Konkrétne s Pethom a zasvätil som ho do mojich plánov o kapele. Zahral som mu zopár svojich nápadov a dohodli sme sa na spoločnom hraní. O pár dní sa mi ozval Giorgi, bubeník, s ktorým sme spolu hrali v predchádzajúcej kapele a zostava bola teda na svete. Dal som dokopy materiál, ktorý sme nacvičili a v zime išli do štúdia. Krátko na to sme odohrali prvý koncert v bratislavskom Randal clube, kde sme odštartovali históriu kapely.

 

Máte za sebou pár piesní, chystáte sa ich nejak uzavrieť do albumu?

Tých 5 piesní môžeme označiť aj ako mini album, lebo sme ich okrem zavesenia na internet, resp. na náš profil na Bandzone, vydali aj na CD. Avšak aktuálne k tomu už máme 6 nových nacvičených piesní, ku ktorým plánujeme pridať ešte 3 - 4 pesničky a pôjdeme nahrať album.

 

Na čo ste v rámci fungovania kapely najviac hrdí?

S tou hrdosťou to netreba preháňať, ale keď sa už pýtaš... Za zmienku stojí spomenúť, že sme absolútne samostatní, netreba nám žiadnu umelú autoritu ani doťahovanie sa o to, kto si koľko za čo zaslúži, lebo sme kapela, v ktorej má každý svoje úlohy, ktoré si musí plniť na 100%. Vďaka tomu sme v hľadáčiku jednej spoločnosti, ktorá nám dala čas a sleduje nás, ako sa budeme vyvíjať. Za ten polrok sme si stihli ako nová neznáma kapela zatiaľ udržiavať priemerné hranie 1 - 2-krát mesačne, odohrali sme skvelé koncerty s kapelami  ako napríklad Zóna A, kde sme aj pokrstili náš mini album, dali sme si víkend so Starými Puškami, predskakovali britskej punkovej legende Resistance 77, postúpili do druhého kola v medzinárodnej súťaži o hranie na poľskom Woodstocku a z 3800 kapiel sme skončili, v sledovanosti necelých 33 000 ľudí, na siedmom mieste. Ešte sme vyhrali súťaž o hranie na Cibuľa feste 2017 a to asi aj stačí.


spustiť videospustiť video

Ako vnímate v súčasnosti slovenskú punkovú scénu?

Mne osobne nepríde ako jednotná, čo je škoda. Čo týka sa ľudí a návštevnosti, tak to je fakt smutné. Hrávali sme v kapelách aj pred desiatimi rokmi a to bolo v porovnaní s dneškom úplne iné. Čo sa týka kapiel, tak dnes je to o troch veľkých kapelách na Slovensku a za nimi prázdno. A to tu pritom je zopár kapiel, ktoré by si zaslúžili väčšiu pozornosť ľudí. Som zvedavý, čo bude, keď tie tri kapely skončia.

 

Má ešte niekto na Slovensku záujem o punk?

Istý pokles nastal, ale doba, v akej žijeme, je určitá výhoda v nevýhode. Kedysi boli iba plagáty, ktoré informovali o koncerte, a ľudia sa dotrepali vo veľkom merítku. Dnes ich zamestnávajú kraviny na Facebooku.

 

Kedy vás budú môcť fanúšikovia vidieť naživo?

Po Rock feste v Nitrianskom Rudne pokračujeme jesennými koncertmi v mestách ako Martin, Myjava, Bratislava, Trnava, Žilina, atď. Všetky informácie aktualizujeme na našom Bandzone alebo na facebookovom profile.

 

Pripravujete aj nejaké nové veci okrem jesenných koncertov?

Okrem plánov na nový album náš čaká v dohľadnej dobe točenie videoklipu na našu recesistickú pieseň Spáchaj samovraždu.