Fanúšikovia kalifornskej formácie IN THIS MOMENT na čele s neprehliadnuteľnou Mariou Brink sa môžu tešiť na pribúdajúci počet noviniek ohľadom šiesteho pripravovaného albumu. Okrem toho, že nástupcom úspešnej čiernej vdovy, ktorú vydali v roku 2014, bude doska s názvom Ritual, už vieme aj ako desivo bude vyzerať jej artwork. Vyobrazená je na ňom Maria, ktorá levituje nad okultnými symbolmi v ošarpanej miestnosti. Vyzerá to tak, že skupina sa nechala silno inšpirovať okultizmom a náboženskými témami.

 

Album uzrie svetlo sveta už 21. júla prostredníctvom vzájomnej spolupráce Atlantic Records s Roadrunner Records. Producentom nahrávky bol Kevin Churko (Five Finger Death Punch, Ozzy Osbourne) a podľa najnovších informácii by sa na nej mal nachádzať aj cover populárnej piesne In The Air Tonight od Phila Collinsa a hosťovať na skladbe s názvom Black Wedding by mala aj heavymetalová legenda Rob Halford osobne.


Speváčka Maria v rozhovore pre newyorské rádio Q103 prezradila, čomu sa budú nové skladby tematicky venovať: „Vždy som bola ten typ ženy, ktorá rada dodáva iným ženám a ľudom silu a vždy som bola nezávislá, čo sa týka mojej sexuality. Chcela som ľuďom ukázať iný vnútorný druh sily, ktorý mám v sebe, ktorý sa však nijako nespája s mojou sexuálnou stránkou. Som presvedčená, že som v rámci samej seba a svojho života zosilnela. Fanúšikom som chcela ukázať tú najsilnejšiu stránku - ide o ten ozajstný oheň hlboko v mojom srdci.“

 

Gitarista Chris Howorth dodáva: „Štýlovo sme išli trošku surovejším smerom. Je to trošku vážnejšie než napríklad pri Sex Metal Barbie – nie, že by s tým bolo niečo zlé – vždy sa snažíme experimentovať a priniesť niečo nové. Keď to budú ľudia počúvať, chcem, aby našu hudbu precítili, či už z nej budú vnímať smútok, hnev alebo radosť. Pamätám si, že ako dieťa som niektoré nahrávky počúval stále dokola. Bol by som nadšený, ak by si svet vypočul a vstrebal tento album ako jeden ucelený kus práce.

 

Lákadlom na očakávaný album sa stal prvý singel s názvom Oh Lord, ku ktorému skupina nedávno zverejnila aj oficiálny videoklip. Skladba má výrazne bluesový šmrnc a po vizuálnej stránke video napovedá titul nahrávky, keďže zatiaľ čo sa v bielom odetá Maria preberá v rozbitom dome plnom náboženskej symboliky, skupina zahalených žien na lúke predvádza tajomný rituál s bielymi guľami.


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
loudwire.com Foto: FB kapely