Keď sa povie Švajčiarsko, tak si predstavíte hodinky, syry, čokolády, victorinoxy či Švajčiarsku gardu. Je to však aj ďalší vývozný artikel z tejto krajiny. Jedná sa o riadne chuťovky, no nebavíme sa o ich potravinách a určite tiež neslúžia Vatikánu, ale skôr naopak. Rútia sa k nám odtiaľ dve silné metalové kapely, zastupujúce hudbu čierneho a smrtiaceho kovu. Kapela STORTEGN vystúpi u nás v bratislavskej Fuge v stredu 8. februára. Táto ženevská black/deathmetalová štvorica v zložení Johan (gitara), Romain (gitara, vokál), Sam (bicie) a Duran K. Bathija (basa) sa dala dokopy pred desiatimi rokmi. Navštívia nás za účelom predstavenia svojho v poradí tretieho štúdiového albumu Singularity.

 

S nimi prídu ich krajania BROKENHEAD, thrash/deathmetalová kapela, ktorá v roku 2015 zastupovala svoju rodnú hrudu na Wacken Open Air v súťaži Waken Metal Battle. Za dva roky, čo sú na scéne, majú na konte EP A Promt And Utter Destruction. Na Slovensku si zahrajú prvýkrát.

 

Zo Slovenska ich prídu podporiť dve rovnako silné kapely. Jednou z nich je DOWN TO HELL, symphonic/melodic/black metal z Malaciek. Kapela na začiatku roka avizovala, že sa im podarilo nájsť speváčku. Je ňou Baruš. Snáď to tentokrát vyjde a fanúšikovia si budú môcť vypočuť ich skladby konečne s dvomi vokálmi. Pri skladbách Drak, Nemŕtva Nevesta či Smrť mnohým ženský vokál celkom chýba. Druhou slovenskou kapelou budú hviezdy slovenského melodického death meatlu z Trnavy DYSANCHELY, ktorí teraz koncertujú po kluboch so svojou novinkou Reborn. Tá im vyšla koncom minulého roku.