Nergal. Meno, ktoré už dlho vzbudzuje u jedných rešpekt, u iných odpor. Treba ale uznať, že jeho pomaly už legendárna kapela BEHEMOTH úspešne dobyla svetové pódiá. To mu však očividne nestačí. Ambiciózny Poliak momentále dobýva svet aj so svojou novou, blues/folkrockovou kapelou ME AND THAT MAN po boku so skvelým muzikantom Johnom Porterom. 

 

Po ich úspešnom debutovom albume Songs Of Love And Death (2017) a po štyroch singloch, z ktorých prvý je nahratý aj v poľštine a posledný je kontroverzný do takej miery, že vyvolal obrovskú vlnu debát, prišiel (ne)čakaný úspech. Rockový velikán Iggy Pop vo svojej pravidelnej relácií Iggy Confidential na prestížnej hudobnej stanici BBC 6 Music zaradil do vysielania prvý singel z debutovej dosky Me And That Man s názvom My Church Is Black.

 

Táto správa sa bleskurýchle objavila azda u všetkých poľských hudobných i nehudobných internetových spravodajcov. Predsa len, nie tak často sa stáva, že poľskú kapelu môžete počuť vo vysielaní BBC. Samotný Nergal sa touto skutočnosťou tak isto cíti veľmi poctený a na svojej facebookovej stránke zdieľal jeden z článkov s komentárom, že tomu stále nemôže uveriť. Niet sa mu čo čudovať. Asi ani sám nečakal, že tento jeho projekt bude napredovať takou závratnou rýchlosťou. 


spustiť videospustiť video