Štyri ženy zo štyroch rôznych krajín, ktoré majú spoločnú lásku pre gitarovú muziku, prichádzajú s vlastným projektom. EXIT EDEN je konšteláciou nielen krásy hlavných predstaviteliek – Amandy Somerville, Clémentine Delauney, Mariny La Torraca a Anny Brunner - ale aj farieb ich výnimočných hlasov a speváckych techník.

 

Skúsenú Amandu je počuť v nahrávkach populárnej Avantasie, Epicy či powermetalovej zostavy Kamelot, Francúzka Clémentine v minulosti spolupracovala hlavne s Melted Space či s rakúskou skupinou Serenity a v súčasnosti zaplnila prázdne miesto speváčky u Visions Of Atlantis. Kvarteto dopĺňajú možno neznámejšie, no o to zaujímavejšie dámy - Brazílčanka Marina La Torraca, ktorá sa okrem spevu aktívne venuje aj muzikálovému divadlu a bilingválna Anna Brunner, ktorá zase vďaka štúdiu hudby precestovala celý svet, vďala čomu si uvedomila, že jej v žilách prúdi ozajstný rock n' roll.


Táto lákavá zostava si dala za cieľ priam vznešenú myšlienku prerobiť klasické (najmä popové) skladby do metalového/rockového žánru. Rôznorodé hlasové prejavy štyroch speváčok tak ponúknu známe skladby v zaujímavom prevedení, a to od operného až po chrapľavý rockový. Debutový album s názvom Rhapsodies In Black uzrie svetlo sveta už 4. augusta a bude obsahovať covery medzinárodných hitov od Rihanny, Madonny, Depeche Mode či Adele a iných. Čo poviete na takúto kombináciu?

 

Zoznam skladieb albumu Rhapsodies In Black:

 1. Question Of Time
 2. Unfaithful
 3. Incomplete
 4. Impossible
 5. Frozen
 6. Heaven
 7. Firework
 8. Skyfall
 9. Total Eclipse
 10. Paparazzi
 11. Fade To Grey

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
Foto: amandasomerville.com