V torontskej zoo majú párik kapybár. Nebolo by na tom nič neobvyklé, dokonca ani to, že sa volajú Bonnie a Clyde, veď sú to len prerastené hlodavce veľmi podobné morčatám, čo prirodzene žijú hlavne v Južnej Amerike. Ale Bonnie a Clyde splodili trojčatá, ktoré dostali mená po členoch klasickej rockovej kapely RUSH a to z nich robí hviezdy.

 

Keď High Park Zoo v kanadskom Toronte vyhlásila súťaž, kde ľudia mohli hlasovať za rôzne mená pre malé kapybary, zrejme nikto nepredpokladal taký záver, aký prišiel. Medzi možnosťami ako Snap, Crackle a Pop či Mocha, Chino a Latte sa objavila i kombinácia Geddy, Alex a Neil odkazujúca na torontských rodákov Geddyho Leea, Alexa Lifesona a Neila Pearta. Lee, Lifeson a Peart od roku 1968 spoločne tvoria zoskupenie známe ako Rush. Nakoniec sa ukázalo, že ľudia pre obľubu kapely s vysokou prevahou hlasovali práve pre mená Geddy, Alex a Neil, čím si ich podľa všetkého chceli uctiť. Z takmer 45 000 hlasujúcich viac než 30 000 volilo za členov Rush. A tak majú títo páni v zoo chlpatých dvojníkov.

 

Trojčatá sa narodili po tom, čo Bonnie a Clyde minulý rok v máji utiekli zo zoo. Rebelujúci párik hlodavcov podľa všetkého svojich potomkov spoldil práve na eskapáde mimo brány zajatia. Hovorca zoo sa vtedy vyjadril, že kapybary zrejme ušli preto, aby medzi sebou oživili vášeň, ktorú spečatili potomkami.

 

Z pomenovania chlpatých guličiek majú radosť aj samotní členovia kapely. Lifeson povedal pre Billboard: ,,Tak toto sa stalo, keď ich mama a tato utiekli! Je vážne hustá pocta, že trojčatá dostali mená podľa nás a ďakujeme všetkým, čo za nás hlasovali!“


,,Máme radosť z toho, že tri malé, zlaté, chlpaté stvorenia z Južnej Ameriky nosia naše mená. Ďakujeme všetkým tým, ktorí hlasovali, aby sa nám dostalo tejto špeciálnej pocty. Mimochodom, ktorý som ja? Na fotografii, ktorú som videl, ani jeden z nich nemal okuliare,“ dodal Lee.


Použité zdroje:
Foto: planetrock.com