Je až neuveriteľné, aký pekelne rýchly a živočíšny materiál priniesli na svojej dlhohrajúcej prvotine Atrocity For The Lust banskobystrickí holobriadci ACID FORCE. Už predošlé EP Towards The Nuclear Load všeličo naznačovalo, ale až na aktuálnom kotúči dotiahla táto banda svoj thrash/speed metal do nových, síce prebádaných, ale aj tak úctyhodných výšin. Kvarteto si požičiava od tých najlepších na scéne a mixuje to do lákavej zmesi, na ktorej si pochutná aj človek týmto žánrom nepoleptaný.

 

Intro Unleash je síce zbytočne rozťahané, ale to len preto, aby ste si naplno vychutnali prvú ranu do ksichtu v podobe I Am The Skating Man. Ničivé tempo, vyhulený zvuk a Teov nasraný vokál jednoznačne ukazujú, ktorým smerom bude fošňa upaľovať. Nasledujúca Speedtrain je o zlomok pomalšia, zato omnoho melodickejšia a je úžasnou poctou tomu starému psovi Lemmymu, ktorý musí zhora či zdola len uznanlivo kývať hlavou. Dočkáme sa aj spevu (teda nie revu) a skvostného dvojsóla ako z prvotiny Helloween. No oldschool ako prasa z čias, kedy sa zvysoka kašľalo na škatuľky, všetko to bol jednoducho heavy metal. Editor sa so svojou poklonou nechytajú ani zďaleka.

 

Myslíte si, akí sú tí Acid Force milosrdní, keď vám do uší vlezú prvé valivé tóny Echoes Of Fear a vy konečne dostávate možnosť vydýchnuť si. Neostáva nič iné, len sa uškrnúť, pretože po tridsiatich sekundách je to opäť ten víchor, ktorý chalani zasiali v úvode platne. Riffy na seba pekne nadväzujú, nič neznie silene. Hráčske chyby by našiel iba ten, kto by ich nájsť chcel. Načo? Na AFTL je skvelé práve to, že počujete ľudí a žiadne mašiny a vylepšováky, ku ktorým sa uchyľujú aj ostrieľanejšie spolky. Naozaj, mladá krv hrá oldschoolovejšie než staré kádre.


Problém nastáva, ak začnete nad albumom príliš rozjímať. Potom sa vám bude zdať, že napríklad dvojica Vein Ripper a All Scum Will Rot je jedno a to isté alebo že vokál vám vlastne tou nemennou polohou „budem cavalerovskejší než Cavalera“ lezie miestami na nervy. Na druhej strane, ak nie ste vyslovený negativista, ale to s tým rozjímaním na vás platí, tak napríklad pri texte Y. C. S. sa budete celkom dobre baviť, ak si predstavíte tú popisovanú scenériu zhulených faganov, ktorí dostanú „geniálny“ nápad. Mimochodom, pri tých textoch sa krásne ukazuje, že tu ide v prvom rade o zábavu. Žiadne omáčky ani politické komentáre, ktoré, úprimne, vyznievajú obvykle smiešne.

 

Titulná skladba predstavuje skvelé ukončenie tohto ohnivého dielka. Ak by ste čakali nejaký epický výlet v medziach thrashu, snívajte ďalej. Práve naopak, táto dvaapolminútovka patrí ku kratším kúskom albumu a je viacmenej aj jeho manifestom. Za tak krátku dobu sa toho vystrieda až-až a konečne dostanú priestor aj nejaké tie modernejšie prvky. Druhý vrchol albumu.

 

Povinná kreslená obálka len podčiarkuje náturu celého Atrocity For The Lust, ktoré by naozaj nemalo chýbať v zbierke nikomu, komu srdce bije v rytme thrashu starej školy. Z mojej strany viac než spokojnosť.


Moje hodnotenie:

Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 1Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 2Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 3Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 4Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 5Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 6Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 7Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 8Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 9Je sila kyseliny naozaj taká ničivá, ako sa zdá? (recenzia) - 10

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
Foto: bandcamp.com, metal-archives.com