Reuniony kapiel idú asi do módy. Najnovšie sa šepká, že by sa mohla dať dokopy originálna zostava skupiny SMASHING PUMPKINS. Teda ani nie že šepká, ono sa o tom otvorene hovorí.

 

Bubeník Jimmy Chamberlin povedal, že sa vedú diskusie o tom, aby v roku 2018 pôvodná zostava opäť spolu hrala. Tieto diskusie viedol s frontmanom Billym Corganom. Corgan ešte minulý rok v auguste oznámil, že po sedemnástich rokoch mlčania obnovil komunikáciu s basgitaristkou D’Arcy Wretzky. O možných vystúpeniach pre budúci rok sa jedná aj s gitaristom Jamesom Ihaom. V tejto zostave kapela pôsobila od roku 1988 do roku 1996, kedy ju musel opustiť práve Chamberlin kvôli tomu, že sa v júli 1996 predávkoval heroínom s ich klávesákom Jonathanom Melvoinom – Melvoin to neprežil a Chamberlin bol zatknutý. Wretzky odišla v roku 1999 a Iha rok po nej.

 

„Hudobne sme nikdy neboli v rozpore. Od roku 1988 si nemyslím, že by sme sa Billy a ja niekedy hádali o hudbe. Náš hudobný vzťah je taký neporušený,“ hovorí bubeník a pokračuje: „Táto hudba má pre mňa extrémne veľkú hodnotu – je extrémne veľká časť môjho života. Chcem ísť oslavovať túto hudbu? Sakra, áno. Chcem potenciálne nahrať viac hudby? Sakra, áno – je to super zábava. (...) Keď sme Billy a ja spolu, dejú sa úžasné veci. Napísali sme niektoré z najlepších rockových skladieb všetkých čias. Nie sú perfektné. Keď ich počúvam, strúham grimasy, ale opakujem, sú úprimným zobrazením toho, kde sme boli v tom čase – a to je pre mňa vzrušujúce.“


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
teamrock.com