Začalo to inzerátom: Hľadá sa bubeník so skúšobňou. Teraz máme záver roka 2015 a kapela vydala svoj debutový album s patričným názvom Individum.
Nelenili sme a chalanov sme vyspovedali.


 

Rozhodnúť sa založiť kapelu... Také nevšedné rozhodnutie. Prečo práve kapela?

Nakoľko sme všetci od malička mali veľkú záľubu v hudbe, tak to nebolo až také nevšedné rozhodnutie. Noro ešte trochu inklinoval k ping-pongu, ale nakoniec sa nerozhodol stať profíkom.

 

Ktoré “individum” napadol tento názov kapely?

Názov sme hľadali dosť dlho. Keď to už začínalo byť smiešne, že hráme už pár mesiacov bez názvu, tak Robo týmto názvom pomenoval istú osobu v úplne nepodstatnej konverzácii. Až natoľko to zarezonovalo, že sme si to privlastnili ako názov nášho zoskupenia.

 

Nebáli ste sa neúspechu? Predsa len je tých kapiel na slovenskej scéne až-až.

Myslíme si, že sme toto zo začiatku vôbec neriešili, mali sme len chuť hrať a tvoriť. Je pravda, že kapiel je tu veľmi veľa, no myslíme si, že každá si môže nájsť svojho fanúšika.


Rock s prvkami funku. Celkom nevšedná kombinácia. Čo vás inšpirovalo poberať sa touto cestou?

Je pravda, že u nás je to trošku menšinový žáner. Zo začiatku sme pesničky v tomto žánri vôbec netvorili, no čím sme sa viac spolu zohrávali, tak to nejak prišlo samé. Sme otvorení rôznym žánrom, no toto z nás momentálne lezie.

 

V súťaži Rock me fest ste skončili na krásnom treťom mieste. Čo vám táto skúsenosť priniesla?

Tak podľa nás nám to dalo dosť a v dobrom na to spomíname. Na RMF sme mali naše prvé oficiálne vystúpenie, takže bola to vtedy veľká vec, a to, že sme tam skončili na treťom mieste, tak to bola ešte väčšia. Chceli ste už skôr vydať album. Kde bola chyba?

Tak vydanie albumu sa troška natiahlo, nakoľko sme si ho nakoniec nahrávali  a vyrábali sami. Bol to trošku dlhší proces, ako sme čakali, no dnes je už na svete a veríme, že sa toľko námahy vyplatilo a ľudia to ocenia.

 

Album je váš debutový. Aké sú zatiaľ ohlasy? Ste s ním vy sami spokojní?

Ohlasy sú zatiaľ pozitívne, čo nás nesmierne teší, no ešte je predaných málo kusov na to, aby sa to dalo nejak hlbšie hodnotiť. Piesne, ktoré sú na ňom, v podstate už dlhšiu dobu hrávame na našich koncertoch a tam sme sa v podstate ešte nestretli s  nejakou veľkou kritikou.


Čím je ovplyvnená vaša tvorba?

Hlavne pocitmi, ktoré v tom momente prežívame. Sú chvíle, keď na skúškach hráme country a inokedy reggae alebo Robo robí Snoop Dogga, ale nakoniec z toho vznikne to, čo môžete počuť aj na albume.

 

Skladby máte všetky v angličtine. Nad slovenskými skladbami nepremýšľate?

Myslíme si, že konkrétne k našej hudbe by sa moc slovenčina nehodila. Boli nejaké pokusy, ale veľmi rýchlo sme to zatrhli, nakoľko to znelo dosť čudne. Tak sme zostali pri angličtine.

 

Je pre vás ťažké presadiť sa na hudobnom trhu?

Tak určite je to ťažké, nakoľko sme malá krajina a chce to veľkú výdrž a trpezlivosť, než kapelu troška začnú vnímať.


Plánujete aj nejaký veľkolepý krst nového albumu?

Určite áno. Myslíme si, že si to zaslúži. V týchto dňoch momentálne riešime miesto a dátum. Hneď, ako to bude známe, dáme vedieť cez náš fanpage.


A čo nejaká koncertná šnúra? Bude?

Veríme tomu, že sa nám podarí do jari nejakú zaujímavú šnúru naplánovať, o ktorej vás budeme určite informovať.


Čo by ste chceli svojim fanúšikom a čitateľom rocker.sk odkázať?

Tak hlavne, že sme veľmi radi, že im robíme radosť našou hudbou.  A tí, čo o nás ešte nepočuli, tak budeme veľmi radi, ak si kliknú na náš facebook alebo si vypočujú nejaké skladby na bandzone alebo youtube.
 

Ďakujem, že ste si našli čas na rozhovor a dúfam, že nás čoskoro budete informovať o peckovom turné.

 

spustiť videospustiť video