Už koncom minulého roka sme sa dozvedeli, že kapele ICED EARTH vyjde nový album. Jeho vydanie je naplánované na 16. jún 2017 a bude sa volať Incorruptible. Kapela ale iba nedávno poodkryla čosi ďalšie. Tentokrát zverejnila artwork k albumu, ktorého tvorcami sú David Newman-Stump a Roy Young. Samozrejme, nechýba na ňom stará známa postava – Set Abominae. Alebo to nie je on?

 

Na otázky, v čom bude nový album odlišný od tých predošlých, totiž odpovedal Jon Schaffer: „Každý z nich je iný, ale mám veľmi dobrý vnútorný pocit, že tento nový bude naozaj výnimočný a rovnako aj všetci v kapele. Porovnal by som ho s The Dark Saga, Something Wicked This Way Comes, Dystopia, je to album v tejto lige, takže bude naozaj výnimočný. Viem, že to hudobníci vravia vždy, ale tu sa naozaj niečo deje, a to je super. Všetci sme veľmi vzrušení.“ Čo sa týka textov sa kapela nedrží na tomto albume žiadneho pevného konceptu. Skladby na seba nenadväzujú. „Na Plagues Of Babylon prvých šesť skladieb nadväzovalo na príbeh zo Somethin Wicked [...], ale tento album, to je jednoducho desať samostatných skladieb. Je tam jedna, Clear The Way, ktorá je o írskom vojsku v bitke pri Fredericksburgu, veľmi tragické, ale je to veľká vec, má asi desať minút. Potom tam máme Black Flag, ktorá je pirátskou piesňou. Je to také... Myslím si, že som to spravil s textami celkom dobre, keď som vtesnal veľké príbehy do krátkeho času. Asi to bude jedným z plusov tejto nahrávky.“

 

Iced Earth otvárali svoje koncerty už počas posledného turné po Európe novou skladbou Great Heathen Army, ktorá je zas vikingská. Tento album bude aj po textovej stránke naozaj rozmanitý a ak máte kapelu Iced Eart v obľube, určite sa máte na čo tešiť. 


Zoznam skladieb:

01. Great Heathen Army

02. Black Flag

03. Raven Wing

04. The Veil

05. Seven Headed Whore

06. The Relic (Part 1)

07. Ghost Dance (Awaken The Ancestors)

08. Brothers

09. Defiance

10. Clear The Way (December 13th, 1862)


Použité zdroje:
blabbermouth.net