Bratislavský Randal sa aj v apríli bude otriasať rôznymi koncertmi. Jedným z takých bude metalová smršť, ktorú tam prinesú 10. apríla štyri zahraničné kapely. Keď hovoríme, že zahraničné, tak to naozaj nebude iba tak na skok od Slovenska. Rovno headliner večera, melodicdeathmetalová kapela FRANTIC AMBER, má členov zo štyroch krajín - Švédska, Dánska, Japonska a Kolumbie. Kapela je síce tvorená z väčšej časti nežnejším pohlavím, ale ich hudba rozhodne nežná nie je. Ťažké riffy a povznášajúce melódie dopĺňa agresívny growl.

 

Fanúšikovia death metalu si určite prídu na svoje. Frantic Amber už majú totiž na konte množstvo koncertov, napríklad aj po boku Six Feet Under či Entombed a festivalov ako Sweden Rock Festival, Metaltown, ale aj Wacken Open Air. Na konte majú zatiaľ jeden album Burning Insight (2015) a väčšina skladieb z neho odznie aj na pripravovanom koncerte v klube Randal. Kapela si získava fanúšikov po celom svete nielen svojou hudbou, ale aj skvelými pódiovými výkonmi a jedinečnou charizmou, preto si tento koncert určite nenechajte ujsť.

 

Frantic Amber so sebou privezú ako support hneď tri kapely. Prvou je ruská zostava POKERFACE, ktorá hrá thrash/death metal. O tom, že to tiež nie sú žiadni amatéri, svedčí aj to, že už zdieľali pódium s kapelami ako Sepultura, Children Of Bodom či Vader a ich hudba je inšpirovaná hlavne thrashovými legendami Slayer, Testament, Sodom a Kreator. Porciu poctivého metalu vám ale nebude servírovať žiadny zarastený pán, ale pôvabná speváčka Alexandra Lady Owl. Rovnako ako Frantic Amber aj Pokerface majú na konte svoj debut Divide And Rule (2015) a okrem skladieb z neho určite v Bratislave zaznie aj ich nový singel Game On.

 

Druhou kapelou, ktorá sprevádza Frantic Amber na ich turné, je ANGRY AGAIN. Toto švajčiarske epicgroovemetalové zoskupenie má na konte už dva štúdiové albumy Life Is Like A Melody (2013) a Divide And Conquer (2017), a do Randalu prídu predviesť poriadne oduševnenú živú šou. Na svoje si prídu aj milovníci melodického metalu, pretože štvoricu kapiel uzatvára americká powermetalová kapela SUNLESS SKY. Toto zoskupenie má na konte debut Firebreather (2014) a skladby z neho, ktoré odznejú v apríli v Bratislave, určite potešia hlavne fanúšikov kapiel ako napríklad Helloween. 


spustiť videospustiť video