Mnohí s ich hudbou vyrastali. Môžeme povedať, že patria medzi stálice hudobnej scény, hoci väčšina ľudí od nich väčšinou pozná hlavne ich nosné stĺpy v podobe skladieb In The Shadows a No Fear a frontmana Lauriho Ylönena s pierkami vo vlasoch. Ale v THE RASMUS je oveľa viac a na jeseň sa vrátia do povedomia ľudí s novým albumom Dark Matters.

 

V poslednom čase to bolo tak, že ak Rasmusáci niečo chystali, najskôr bolo dlho ticho, potom z čista jasna prišiel bez varovania nový singel a po ňom nasledovalo oznámenie o nadchádzajúcej novej nahrávke. Preto bolo len otázkou času, kedy sa také niečo stane znova. Tentokrát ich odmlka trvala päť rokov. Naposledy album vydali v roku 2012 s rovnomenným názvom The Rasmus. Štýlovo bol výrazne odlišný od ich starého materiálu, viac moderný. V podobnom duchu sa podľa všetkého bude niesť i Dark Matters, ktorého prvou upútavkou je singel Paradise. Ten sa ocitol na božom svetle 31. marca tohto roku a skupina už na svojom Facebooku ukázala aj upútavku z oficiálneho videa, ktorého uverejnenie zatiaľ neohraničili dátumom. No a teraz, po viac ako mesiaci od jeho vypustenia, kapela ohlásila na svojej facebookovej stránke, že 22. septembra tohto roku vydajú album Dark Matters. Podľa všetkého to vyzerá, že obrázok, ktorý pripojili k vyhláseniu, bude obalom nahrávky. Jeho vzhľad dýcha temnotou, čo je typická duša celej tvorby tejto kapely. Zároveň zverejnili aj tracklist skladajúci sa z desiatich skladieb.


spustiť videospustiť video

Okrem tohto všetkého už oznámili aj niekoľko dátumov koncertov patriacich pod turné k novinke. Nájdete medzi nimi napríklad aj novembrový termín v pražskej Lucerne (15. november).

 

V otázke albumu sa nechajme prekvapiť, či to bude naozaj pokračovanie v trende nastolenom The Rasmus alebo sa tam niekde budú nachádzať aj stopy po starom dobrom Rasmuse, na ktorý sme boli zvyknutí už skôr.


Tracklist:
1. Paradise
2. Something In The Dark
3. Wonderman
4. Nothing
5. Empire
6. Crystalline
7. Black Days
8. Silver Night
9. Delirium
10. Dragons Into Dreams


Použité zdroje:
Foto: FB kapely