DYMYTRY vypustili svoj tretí a posledný klip z pripravovaného EP Sedmero Krkavců. Tentokrát ide o titulnú pieseň autorov Jiřího „Dyma“ Urbana, Jana „Gorgyho“ Görgela (hudba) a Jana „Prothea“ Macků (text). Dymytry tým avizujú aj svoje turné, na ktoré sa chystajú už tento mesiac.

 

V tejto skladbe sa česká kapela pustila do rozprávkovej tematiky, ktorá však nie je až taká rozprávková, ako by sa podľa názvu mohlo zdať. „Když mi kluci poslali demo, dlouho jsem se s tím pral, nemohl jsem se nějak chytit. Ta písnička je hodně instrumentálně vyzrálá a taky docela složitá. Já pořád nemohl najít ten správný námět a rytmus slov. Věděl jsem, že si ta pecka žádá něco speciálního. K velké radosti manželky jsem se s tím pral i na Boží hod, a nic. Večer jsem si řekl: Pro dnešek na to kašlu - a šel se dívat s rodinou na vánoční pohádku. Dávali zrovna Sedmero krkavců, ale tu starou verzi, a to je neskutečnej mazec, docela horor. No, a najednou cvak, a už ta slova šla sama. Samozřejmě, jsem se do toho snažil dostat i druhý rozměr, ona to paní Božena Němcová taky myslela nejen jako pohádku," hovorí o texte frontman Protheus.

 

Netreba sa teda čudovať, že aj klip pôsobí hororovo a tajomne.  Ústrednou postavou je dievča, o ktorú sa pokúša zlo. K natáčaniu si Dymytry opäť prizvali profesionálny tím. O kameru sa postaral Cyrill Široký, o réžiu sa podelili s Protheom. Na kostýmoch sa podieľal kostýmový výtvarník Roman Šolc a nakrúcalo sa v Divadle Ponec. Za produkciu je zodpovedná spoločnosť Hot Dog Media s.r.o.


spustiť videospustiť video