Rozmýšľate, čo kúpiť na Vianoce rockerovi alebo metalistovi? Neviete nájsť ten správny darček, lebo tričká svojich obľúbených kapiel už má? Prinášame vám stručný prehľad koncertov a festivalov, ktoré už spustili predaj prvých lístkov a zverejnili mená niekoľkých interpretov, na ktorých sa môžeme v lete tešiť.

 

Najväčší rockovo-metalový festival organizovaný na Slovensku sa rozhodol v roku 2017 vrátiť  ku svojim koreňom a zorganizovať festival pre väčšiu skupinu ľudí s rôznorodejšími hudobnými žánrami. Dvojdňový festival sa uskutoční už tradične na letisku v Piešťanoch na prelome júna a júla. Momentálne sú vstupenky dostupné so špeciálnymi vianočným dizajnom za 40 €. Táto akcia platí len do konca decembra, pričom by sa mala cena zvyšovať. Bastille, Skindred a Slot sú prvými kapelami, ktoré vystúpia na Topfeste 2017.

 

Na druhej strane Slovenska sa v Snine bude už tradične na začiatku augusta konať Rock pod Kameňom. Trojdňový festival zatiaľ ohlásil len dve mená, ktorými sú kapela Amorphis a nemecká speváčka Nena, ktorá k nám príde po prvýkrát. Permenentky na celý festival sú v predaji za 25 € a využiť sa dá akcia 7 + 1 zadarmo.

 

A aby stred Slovenska nesmútil, ku koncu augusta sa vo Zvolenskej Slatine koná More Than Fest. Organizátori začali odhaľovať veľké mená festivalu, medzi ktoré patria napríklad Amon Amarth, Powerwolf či Masterplan. Do konca roka ostáva cena dvojdňových vstupeniek 35 €, od 1. januára sa zvýši na 45 €. 

 

Jedným  z najznámejších  festivalov  je  určite  aj   Masters  Of  Rock,  ktorý  sa  koná  v susednom  Česku. Štvordňová  permanentka  stojí  momentálne  1350  Kč,  čo  je  v prepočte  približne  50 €.  Masters  of  Rock prichádza tiež so špeciálnou limitovanou edíciou, ktorá platí do vypredania zásob. Na budúcoročný festival potvrdili  svoju  účasť  kapely  ako  Stratovarius,  Running  Wild,  Pretty  Maids,  Vince  Neil,  Kreator,  Epica a mnoho ďalších.

 

Rock In Vienna zverejnili prvého headlinera, ktorým je nemecká punkrocková kapela 80. rokov Die Toten Hosen. Donauinsel bude hostiť Rock In Vienna 5. júna 2017 a lístky si môžete kúpiť už teraz od 80 €.

 

System Of A Down, Blink-182, Green Day, Linkin Park alebo Alter Bridge sú len zlomkom kapiel, ktoré sa predstavia na festivale Nova Rock 2017, ktorý sa uskutoční 14. – 17. júna. Nova Rock láka návštevníkov na špeciálneho hosťa, ktorým bude David Hasselhoff. Lístky sú dostupné v mnohých variantoch napr. štandardný lístok na celý festival za 169,90 €, VIP lístok za 254,90 €, festival pass &  caravan za 244,90 € alebo najexkluzívnejší festival pass & silent and clean caravan za 264,90 €.

 

Metalový festival Gothoom zatiaľ nezverejnil svojich headlinerov, ale už teraz vieme, že sa máme na čo tešiť.  Do konca roka sa permanentky na 3 dni predávajú za 40 € vrátane Black metal dňa, pričom prvé lístky za 35 € sú už vypredané. Organizátor už dopredu informuje, že lístky sa budú dať kúpiť aj na mieste za 55 € a jednodňové vstupenky sú v štádiu riešenia. Budeme si môcť vypočuť kapely ako Author, Beheaded, Blood Red Throne, Absu, Ancient a mnohé iné.

 

Plzeň sa začiatkom júna 2017 stane svedkom  tvrdej hudby, a to vďaka Metalfest Open Air, ktorý bude hostiť kapely ako Ice Age, Firewind, Sepultura, Amaranthe alebo Airbourne. Trojdňová permanentka sa predáva momentálne za 1150 Kč do 31. decembra 2016 alebo do vypredania zásob limitovaných edícií.

 

Okrem  letných  festivalov  sa  v roku  2017 môžeme  tešiť  na  koncerty  hviezd  ako  Deep Purple, Depeche Mode, Guns N´ Roses, ZZ Top, Kiss, Sabaton so špeciálnym hosťom Accept, Green Day alebo Rammstein, ktorí museli kvôli enormnému záujmu o lístky pridať v Prahe ďalší koncert.


Použité zdroje:
Weby festivalov Foto: seetickets.com