Tuomas Holopainen, zakladateľ symfonikmetalovej kapely NIGHTWISH, sa pridal do klubu rockových a metalových hviezd, ktorým sa dostalo tej pocty, že je po nich pomenovaný nejaký organizmus. Už ste si mohli prečítať o rôznych pavúkoch, trilobitoch a podobných zvieratkách, ktoré sa volajú podľa našich i vašich obľúbencov. Pink Floyd už majú svoju africkú vážku, Johnny Cash má kalifornskú tarantulu, Ozzy Osbourne amazónsku žabu a Lennon má svojho pavúka, trilobita aj osu. Všetci ostatní chrobáci, Paul McCartney, Ringo Starr aj George Harrison, majú svoje trilobity.

 

King Diamond (fosília červa), Henry Rollins (fosília ohnivého červa), Mick Jager (fosília mäkkýša), Keith Richards (trilobit), Sting (žaba), Jerry Garcia (šváb), Freddie Mercury (africký rovnorožec), Green Day (kvetina), Bono Vox (pavúk), Neil Young (pavúk), Roy Orbison (vodný chrobák), Mark Knopfler (malý dinosaurus), Frank Zappa (pavúk, medúza, ryba), Elvis Presley (osa), Brian Eno (pavúk), James Taylor (hmyz), Carole King (hmyz), James Brown (roztoč).

 

Treba uznať, že je toho dosť. Ale prednedávnom vo Fínsku našli nový druh komára a vedec, ktorý ho objavil, sa rozhodol, že bude nosiť meno Sciophila holopaineni. Bežné fínske pomenovanie tohto komára by podľa návrhu malo byť tuomaanvarjokainen. To je inšpirované albumom Endless Forms Most Beautiful od kapely Nightwish, ktorý sa zaoberá aj evolúciou a rozmanitosťou prírody. Tmavo sfarbeného komára, ktorý obľubuje tienisté prostredie, našli vedľa prameňa rieky. Tuomas sa k tomu vyjadril: „Veľmi, veľmi sa teším. Toto je najvyššia pocta, akú môže dostať taký cvok do prírody, aký som ja.“

 

V galérií si môžete pozrieť všetkých spomenutých rockerov aj s organizmami, ktoré sú po nich pomenované.


Použité zdroje:
Foto: rollingstone.com