Tento mesiac sa kapela CRIMSON OCEAN rozhodla vydať fyzický album s názvom Mouth Full Of Blood, z ktorého veľkú časť mali pozorní fanúšikovia možnosť počuť už aj na internete. Podmanivý metalcore zo Starej Bystice si pomaly začína získavať fanúšikov. Kysucká scéna sa začína rozrastať. Sedem piesní dohromady vytvára energický, mierne pochmúrny zážitok – tak ako to pri metalcore má byť.

 

Ihneď intro s názvom This Is Your Death ponára do hlbín karmínového oceánu, cítite, ako sa pomaly potápate pod vodnú hladinu. DecisionsReign Of Fear sú už bojom o holý život, nemilosrdné vlny vám búšia do hlavy spolu s bicími. No More Hope hovorí samo za seba: ,,They say / the world is coming to a perdition / So why nobody makes a solution / Because it's late / It's too late." (Hovoria / svet ide do zatratenia / tak prečo nikto nerieši / pretože je neskoro / je príliš neskoro) Mouth Full Of Blood je vlajkovou loďou a je na ňu natočený aj videoklip. Pieseň o zlom dvojčati skrytom v každom z nás určite stojí za vypočutie. Magických 7 piesní, viac ich nie je treba na to, aby ste zistili, o čo tomuto albumu ide.


spustiť videospustiť video

Nálepka s názvom Randal Group je dostatočné hodnotenie kvality v našich končinách. Zvuk je naozaj skvelý, zvlášť gitara čistá a kvalitná. Vokály majú aj slabšie miesta, na prvý album však dostatočné, ale určite je nejaká rezerva na vylepšenie. Melodické refrény môžu byť, sú spevavé a na koncertoch určite zožnú úspech. Celý počin je silno ,,koncertný". Dokážem si predstaviť skvelú šou spolu s nejakým podmanivým vizuálom.

 

Určite treba s Crimson Ocean počítať a ako sami povedali v rozhovore: ,,Scéna je v tomto smere čoraz silnejšia a je tu viacero kapiel, ktoré sa pomerne rýchlo rozbiehajú a chcú hrať. Čoraz viac mladých ľudí sa prikláňa k týmto tvrdším žánrom." Je to kapela s potenciálom osloviť a trošku oživiť našu krajinu, poprípade vycestovať a spraviť jej dobré meno za hranicami. Album Mouth Full Of Blood je toho jasným dôkazom.

Moje hodnotenie:

Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 1Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 2Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 3Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 4Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 5Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 6Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 7Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 8Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 9Crimson Ocean - Zmena prichádza z červenej vody (recenzia) - 10