Syn Ze Sase Tri zahrali v plnej zbroji

Ani sme sa nenazdali a bol tu koniec týždňa. Piatkový večer 22. septembra sme nasmerovali do bratislavskej Fugy, kde sa pod taktovkou ABSTRACT uskutočnil koncert rumunských kapiel SYN ZE SASE TRI, MALPRAXIS a, samozrejme, Abstract. Na námestí pred starou radnicou zúril pivný festival, takže ste mali čo robiť, aby ste sa popri tom chaose pretlačili až ku klubu.

 

Prví sa na pódium postavili Malpraxis. Brutálni deathmetalisti predstúpili pred celkom riedky dav. To ich však nijako neodradilo a odohrali šou, ako sa patrí. Na začiatok sa museli robiť nejaké korekcie zvuku, keďže vôbec nebolo počuť vokalistu, ale potom sa to rozbehlo.  Zo skladieb od nich sme počuli napríklad Cold Blood Mutilation, Worship Parasities a na záver Fetus In Fetu.

 

Druhí na pódium prišli organizátori Abstract známi svojou energickou šou. Napriek tomu, že sú to čisto inštrumentalisti, absenciu vokalistu, hlavne vďaka Legovmu majstrovskému prejavu, vôbec nepocítite. Ten celý set ťažko prežíval a nič okrem telefonátu frajerky ho z toho nevytrhlo. Samozrejme, telefón aj zdvihol a vybavil, a potom sa pokračovalo v šou. Pod pódiom mali už, našťastie, podstatne viac ľudí ako prvá kapela. Chalanom čerstvo vyšiel album Remberance, takže sa prestavovali hlavne nové skladby. Ale odznelo aj Soleusis z albumu Lighttheory, skladba z albumu Fragmentea a celú šou zavŕšili neskutočným masakrom, skladbou z roku 1997 Aladin.

 

Okolo jedenástej sa na rad dostal headliner večera Syn Ze Sase Tri, rumunskí transylvánski blackmetalisti. Aj tu sa predstavoval hlavne nový album Zăul Moș. Na pódium vyšli v plnej paráde, vyzbrojení a v brneniach. Ich spevák Suier na nás mával veľkou širočinou. Šou mali prosto namakanú. Čo mi vadilo u nich ako prvé bolo priveľa sprievodnej hudby a keď už zo samplov išiel aj operný spev. Ja dávam prednosť tomu, ak kapela zahrá s tým, čo má na pódiu s minimálnou alebo aspoň primeranou pomocou samplov. Tu sa mi to zdalo priveľa. Druhou vecou bol problém s hlasmi oboch vokalistov. Nemyslím si, že by mali obaja slabý hlas, skôr si myslím, že opäť bolo maslo na hlave pána zvukára, čo je vo Fuge už zrejme bežný jav.

 

Pokiaľ to však nebolo vaše hlavné kritérium, tak to bola jedinečná vydarená akcia, akými nás zvykne kapela Abstract v tomto ročnom období zásobovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *