Suicide Silence, While She Sleeps či The Devil Wears Prada? Stačí ísť v júni do Randalu

Na jún je sú pripravené vystúpenia troch zaujímavých kapiel a ďalších hostí. Všetky koncerty sa uskutočnia v bratislavskom klube Randal. Fanúšikovia sa môžu tešiť na poctivú šou a energiu nešetriacich muzikantov, ktorí sa upísali moderným riffom, agresívnemu spevu a členitej rytmike, čiže hudbe s jednoznačným prívlastkom core.

 

Kalifornskí SUICIDE SILENCE sa v minulosti vyžívali aj v deathmetalových vplyvoch, takže kritici ich zaškatuľkovali do priehradky deathcore. V tomto žánri si od roku 2002 na konto pripísali štyri albumy, ktoré z nich urobili obľúbenú formáciu. Zlom nastal s tohtoročnou eponymnou platňou, kde sa nechali inšpirovať nu metalovými postupmi, čím sa výrazovo posunuli do melodickejšej roviny.

 

Na koncerte 16. júna v Randali v Bratislave predstavia nové i staršie osvedčené veci. Na pódiu sa v ten večer ukáže i ukrajinské metalové teleso JINJER, vedené charizmatickou frontmankou Tatianou Shmailyuk s fenomenálnym hlasom, striedajúcou rôzne polohy. Ukrajinci miešajú vynikajúci koktail, pozostávajúci z metalcoru, groovu, death metalu a progresívnych riffov.

Suicide Silence, While She Sleeps či The Devil Wears Prada? Stačí ísť v júni do Randalu
Suicide Silence, While She Sleeps či The Devil Wears Prada? Stačí ísť v júni do Randalu

Anglickí metalcoreisti WHILE SHE SLEEPS majú jemnejší zvuk než žánroví kolegovia z USA, neboja sa atmosférickejších pasáží a cudzia im nie je ani veľmi silná gitarová melodika či znamenité sóla. Sú známi aj pestrejšou štruktúrou skladieb, v ktorých nie je núdza o nečakané riffové zvraty a zmeny tempa. Ich diskografiu zatiaľ zdobia dve platne, tretia by mala vyjsť tento rok v apríli. Jej predzvesťou je video Silence Speaks, kde hosťuje Oli Sykes, frontman Bring Me The Horizon.

 

Počas bratislavského koncertu v Randali, naplánovaného na 25. jún, odznie prierez staršou tvorbou a chýbať nebudú ani piesne z nového albumu You Are We. Co-headlinerom akcie je austrálska metalcoreová úderka NORTHLANE s netradičnými hudobnými riešeniami, ktoré sú pre kapely od protinožcov príznačné. Teleso prináša do žánru čerstvý vietor s progresívnymi tendenciami, čo je zreteľne jasné aj z ich štvrtého albumu Mesmer vydanom v marci 2017. Support zabezpečujú Francúzi NOVELISTS a Angličania SHVPES.      

Suicide Silence, While She Sleeps či The Devil Wears Prada? Stačí ísť v júni do Randalu
Suicide Silence, While She Sleeps či The Devil Wears Prada? Stačí ísť v júni do Randalu

Dynamickými koncertmi sa preslávili aj THE DEVIL WEARS PRADA z amerického Ohia, nazvaní podľa známeho rovnomenného románu. Hudobníci komponujú prevažne agresívnu tvorbu postavenú na gitarovom zasekávaní, no nezabúdajú ani na melodickejšie poryvy a drobné ozvláštnenia, ktoré táto hudba potrebuje ako soľ. Členmi kapely sú kresťania, využívajúci pri písaní textov Bibliu, čo je na pomery žánru atypické. Štvorčlenné zoskupenie doteraz nahralo šesť albumov, pričom posledný Transit Blues vyšiel v roku 2016.

 

V Európe sa neukázali už dlhší čas, takže budú chcieť fanúšikom zameškaný čas vynahradiť. Špecialitou ich vystúpení sú tri gitary, ku ktorým navyše pridávajú hosťujúcich hráčov na klávesové a bicie nástroje. Kapela sa v Randali predstaví 29. júna a hoci má za sebou viacero turné, na Slovensku zahrá po prvýkrát. V úlohe predkapely sa predstavia energickí Bratislavčania ADELAIDE.

 

Lístky na vystúpenia je možné zakúpiť v sieti predpredaj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *