Powerwolf odhaľujú tajomstvá nového albumu

Dnes už nie je v móde len sucho vyhodiť von názov nového albumu spolu s klipmi na pár skladieb z neho, aby fanúšikovská základňa kapely dostala ochutnávku a mala akú-takú predstavu, čo môže očakávať od novinky. Skupiny sú v tomto ohľade veľmi kreatívne a výnimkou nie je ani nemecká vlčia svorka POWERWOLF.

 

Klasický postup je, že najskôr sa zverejní obal albumu, potom pár skladieb a až následne tracklist. No vlci to zobrali z úplne iného konca. Od 15. marca do 25. marca postupne každý deň odhalili svetu jeden názov piesne z nadchádzajúcej novinky aj spolu s kúskom grafiky. Samozrejme, pomedzi to neustále pridávali i fotografie z nahrávacieho štúdia, kde jednotliví členovia v poslednom čase neúnavne pracovali na tvorbe materiálov. A najlepšie si nechali na koniec, no stále tak, aby povzbudzovali zvedavosť a fantáziu svojich fanúšikov. Štyri dni po zverejnení názvu poslednej skladby – na Zelený štvrtok – sa ukázalo, že ešte nepovedali všetko. Prišla posledná skladba, s ktorou odtajnili aj názov celého albumu. Novinka sa bude volať The Sacrament Of Sin.

 

Následne Powerwolf sľúbili ešte ďalšie odhalenia ohľadom The Sacrament Of Sin. Napokon, stále chýbala znalosť o grafike jeho obalu. Našťastie, už nikoho dlhšie nenapínali. Teda, aspoň nie dlho, keďže ani to, ako bude vyzerať vrch albumu neukázali hneď naraz. Obrázok rozporcovali a postupne počas Veľkej noci ukazovali časť po časti. Prvú tretinu sme uzreli na Veľký piatok. Druhú na Veľkonočnú nedeľu a celá grafika bola odkrytá na Veľkonočný pondelok. Stále však nezabúdali na podnecovanie fantázie ľudí, ktorí si mali tentokrát tipnúť, aké zjavy bude obsahovať najsledujúci kúsok grafiky.

Powerwolf odhaľujú tajomstvá nového albumu

Obal albumu The Sacrament Of Sin

Vydavateľstvo Napalm Records novinku opísalo: ,,The Sacrament Of Sin je plný najčistejšej životnej sily a najsilnejšej vášne. Táto nová nahrávka oplýva aj sofistikovanými textami, aj totálnou agresivitou a opäť dokazuje, prečo sú Powerwolf jedinými a pravými najvyššími kňazmi heavy metalu!“

 

Gitarista Matthew Greywolf sa na adresu The Sacrament Of Sin vyjadril: ,,Hrdo vám konečne odhaľujeme album spolu s úžasnou grafikou The Sacrament Of Sin. Kým pracujeme na poslednej fáze mixovania albumu vo Fascination Street Studios, nemôžeme sa dočkať toho, kedy vypustíme túto príšeru a spoločne s vami oslávime novú kapitolu – neočakávame nič iné než masy intenzívnejšie než kedykoľvek pred tým, ktoré prinesú nové elementy do liturgie tým, že budú tak divokí a vlčí, ako to len dokážu!“

 

Napriek tomu, že ešte nie je známy presný dátum, kedy sa tejto chuťovky konečne dočkáme (keďže doposiaľ sme nedostali šancu počuť ani jediný tón či riff, a preto to zvukovo bude úplné prekvapenie), už sú známe prvé dátumy Wolfsnächte Tour, v rámci ktorého sa vlci zastavia napríklad aj vo Viedni.

 

Tracklist albumu:

 1. Fire & Forgive
 2. Demons Are A Girl‘s Best Friend
 3. Killers With The Cross
 4. Incense And Iron
 5. Where The Wild Wolves Have Gone
 6. Stossgebet
 7. Nightside Of Siberia
 8. The Sacrament Of Sin
 9. Venom Of Venus
 10. Nighttime Rebel
 11. Fist By Fist (Sacralize Or Strike)
 12. Midnight Madonna (Bonus – dostupný iba na EMP a mailových objednávkach Napalm Records)

Použité zdroje:
Foto: FB kapely, metaljesusmagazine.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *