PLUS MÍNUS: Je načase, aby sme našim fanúšikom vrátili všetko, čo im dlhujeme

Punkrocková kapela z Bratislavy existuje od roku 1999. Jej história je úzko prepojená s dnes už kultovou kapelou Inekafe. Jej zakladajúci členovia pochádzajú totižto práve odtiaľ. Kostru kapely tvoria aj dodnes Dodo (bicie) a Wayo (gitara), pamätníci si spomenú aj na Cibiho, ktorý bol spevákom aj na prvých albumoch Inekafe. Ten s PLUS MÍNUS nahral album 133. Dnes je frontmanom kapely Gza, ktorý s kapelou naspieval najväčšie hity Na kolenách, Tetovania či novinku Nádej. Ku kapele patrí aj gitarista Hulo, ďalší ex-člen Inekafe. Po dlhšej odmlke prichádza Plus Mínus opäť na scénu, a to konkrétne 27. januára v bratislavskom klube Randal. Chalani nerobia drahoty a na svojom Facebooku prezradili, na aké skladby sa návštevníci môžu tešiť. V krátkom rozhovore nám Gza objasnil pár vecí ohľadom súčasnosti, ale aj o budúcich plánoch Plus Mínus.

 

Kedy ste hrali posledný koncert a prečo bola nutná taká dlhá pauza?

Uf, posledný koncert si už nepamätáme. Ale bol niekedy cca 3 roky dozadu, kedy sa kapela už len tak motala v takom blúdnom kruhu, keďže aj Wayo sa venoval svojim projektom, aj Hulo s Dodom pôsobili v Inekafe zároveň. Takže sa ani nedalo viac hrávať, i keď ponuky na koncerty stále chodili. Čas a už aj rodinné povinnosti nám to nedovolili. 

 

Znamená reunion koncert skutočné zmrtvýchvstanie kapely a návrat na pódiá?

Áno, je to reunion v pravom slova zmysle. Berieme to zodpovedne a každý z nás je ochotný sa tomu prispôsobiť. Je načase, aby sme našim fanúšikom vrátili všetko, čo im dlhujeme. Veríme, že nás budú môcť vidieť aj na niektorých slovenských či českých letných festivaloch. Začneme už teraz v januári, naším prvým koncertom v bratislavskom Randali, ktorý bude už 27. januára 2017. Strašne sa naň tešíme a usilovne cvičíme v skúšobni.

 

Na vašom Facebooku si v príspevku o hosťoch pár pamätníkov žiadalo aj ex-člena Cibiho. Uvažovali ste niekedy o nejakej spolupráci?

Vieme o tom, bol to aj náš nápad, aby si na tomto koncerte s nami zaspieval. Oslovili sme ho a sme spolu v kontakte. Či na koncerte odspieva niektorú z našich pesničiek sa presvedčíte sami, keď prídete. Nebránime sa spolupráci s hocikým, komu patrí náš rešpekt. V prvom rade u nás rozhoduje radosť zo spolupráce, musí to byť niečo príjemné a spontánne, a nie účelové. 

 

Je singel Nádej aj spomínaný koncert prípravou na nový album Plus Mínus?

Určite áno, už teraz píšeme nový materiál a čoskoro príde na svet ďalší singel, z ktorého sa veľmi tešíme. Radi by sme vydali nový našľapaný album koncom roka 2017. Čochvíľa bude už polovica na svete, tak veríme, že ho dáme do leta celý. Sme namotivovaní a prežívame v skúšobni novú éru. Radosť z toho, že sme opäť spolu a že nás čakajú ďalšie koncerty, a hlavne sa tešíme z nových pesničiek, ktoré budú bomba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *