Legendárny bubeník dostane v rodnom meste svoju sochu

Ak ste boli niekedy v meste Redditch v Anglicku, teraz sa tam určite ešte v budúcnosti budete chcieť vrátiť. Na Mercianskom námestí má totiž vyrásť bronzová socha jedného z najslávnejších rodákov tohto mesta. Mestská rada tento krok schválila 11. októbra 2017 počas jedného zo svojich zasadnutí. Ak stále neviete o kom je reč, je to bývalý bubeník legendárnej kapely LED ZEPPELIN John Bonham. Pripravovaná bronzová socha bude navyše pokrytá anti-grafitovým náterom a jej predpokladaná váha je dve a pol tony.

 

Johnova sestra Deborah, ktorá bola na spomínanom zasadnutí prítomná, radu údajne informovala, že peniaze na pokrytie všetkých potrebných nákladov na tento memoriál sú vyzbierané a tie, ktoré ešte zvýšili, budú darované sestričkám z Teenage Cancer Trust v Redditche. „Som veľmi nadšená, že sa toto deje. Som nadšená, že budeme mať memoriál Johna Bonhama. Skvelé,“ hovorí Deborah.

 

John, samozrejme, nie je jediná rocková hviezda, ktorá má vlastnú sochu. Idol rockerov Lemmy má tú svoju priamo vo svojom obľúbenom bare Rainbow v západnom Hollywoode. Sochu Ronnieho Jamesa Dia odhalili zase fanúšikovia v Kavarne v Bulharsku, a to ešte v ten istý rok, keď tento legendárny spevák zosnul. Phil Lynott má svoju podobizeň na Harry Street v Dubline už od roku 2005. Socha Kurta Cobaina bola odhalená v deň, keď by mal 47 rokov vo Washingtone. V St. Louis má zase sochu Chuck Berry a v rodnom Tupele sa vyníma podobizeň kráľa rock n‘ rollu Elvisa. Tá ani zďaleka nie jedinou Elvisovou sochou, ale je výnimočná tým, že ho vyobrazuje v dobe, keď mal trinásť rokov. Veľmi zaujímavý pamätník umelca menom Buddy Holly sa dá nájsť v Iowe, Johnny Ramone zase v Kalifornii. Busta Franka Zappu sa vyníma na jeho vlastnej ulici v Baltimore. Sochu Jimmiho Hendrixa nájdeme okrem iných miest napríklad aj v Belehrade, kým Bon Scott je zvečnený v rodnom meste Kirriemuir v Škótsku a zároveň aj v Perth v Austrálii, kde sa jeho rodina presťahovala, keď mal desať. Ikonický Freddie Mercury má sochu pri Ženevskom jazere v Montreuxe a jeho gigantická osemmetrová podobizeň drží stráž aj nad londýnskym divadlom Dominion. Bola tu nainštalovaná pri príležitosti dvanásteho roku hrania predstavenia We Will Rock You. 


Použité zdroje:
planetrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *