Alissa White-Gluz chystá pre fanúšikov prekvapenie

Neprehliadnuteľná modrovlasá frontwoman jednej z najpopulárnejších kapiel melodického death metalu Arch Eenemy oficiálne vkročila do vôd sólovej tvorby. Kanaďanka začiatkom septembra podpísala zmluvu na debutový album s vydavateľstvom Napalm Records a v blízkej dobe tak dostane príležitosť ukázať sa aj v inom svetle, než ako ju poznáme z predchádzajúcej spolupráce s The Agonist či Kamelot. Názov projektu, pod ktorým bude vystupovať, pomenovala jednoducho – ALISSA.

 

Znamená to teda koniec jej pôsobenia v Arch Enemy? O to sa vraj nemusíme báť. Všestranná speváčka sa iba plánuje obklopiť rovnako talentovanými priateľmi z hudobnej brandže a popustiť uzdu svojej kreativite: S nadšením oznamujem, že práve pracujem na prvom sólovom albume, na ktorom do sveta vypustím svoje kreatívne dobrodružstvá. Odomykám tak vlastný trezor textov a hudby s nulovými obmedzeniami, pričom sa nehodlám prispôsobovať žiadnemu konkrétnemu štýlu či časovému obdobiu. Dám si však pozor na to, čo chcú aj moji fanúšikovia – vaše prosby o počutie môjho čistého hlasu budú vyslyšané!

O manažment projektu sa postará bývalá speváčka Arch Enemy Angela Gossow, ktorú Alyssa v zostave nahradila v roku 2014. Na sólovom albume budeme tiež počuť niektorých súčasných, ale aj bývalých členov tejto kapely. Okrem nich budú na nahrávke učinkovať aj ďalší umelci, s ktorými sa modrovláske počas svojho pôsobenia v hudobnom svete skrížili cesty (zatiaľ je potvrdené, že hosťovať budú okrem muzikantov z Arch Enemy aj členovia Kamelot či speváčkin partner Doyle z Misfits).

 

Už toľko uznávaných umelcov ma pozvalo prispieť do ich hudby, teraz je čas priviesť ich do môjho sveta. Tento album bude veľmi osobný. Za celé tie roky sa mi v hlave nazbieralo veľa nápadov, skladieb či textov a týmto spôsobom by som ich chcela dostať von.“ Keďže Arch Enemy už takisto pilne pracujú na novom albume a nahrávka projektu ALISSA by mala vyjsť budúci rok, je viac než jasné, že o novinkách členov oboch zoskupení budeme v blízkej dobe počúvať čoraz viac.


Použité zdroje:
FB interpreta, blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *