BULLET HOLES sú mladá kapela z Bratislavy. Do pozornosti sa dostali aj vďaka víťazstvu v Rockovej Maturite. Kapelu tvorí Peter Horony (spev, gitara), Gabriel Gavalda (bicie), Dávid Kliský (basgitara) a Martin Tomášik (gitara). Na konte majú debutový videoklip k skladbe Horí. V súčasnosti pracujú na debutovom albume, ktorý by mal vyjsť na jar. 

 

Keďže ste pomerne nová kapela, nedá sa obísť otázka, kto sú vlastne Bullet Holes? 

Peter: Sme kapela, ktorej vznik sa začal písať roku 2014. Začali sme ako väčšina, stretká, kde sme si zajammovali, poprípade zahrali pár coverov a vyskúšali zopár vlastných riffov rozviesť do konkrétnej hudobnej formy. Tie vlastné riffy nás bavili najviac.

Gabo: Už teraz silná štvorica bratislavských chalanov, ktorí si stihli vykecať a uvedomiť svoje méty a cestu za nimi. Sme aj v živote veľmi silno priateľsky naviazaní.

David: Tak, tak. A, samozrejme, sme kapela, hrajúca predovšetkým rock n' roll. Nebránime sa rôznym jeho nádychom a zafarbeniam a ani experimentom so zvukom, nech to znie moderne a prijateľne.

Maťo: Súhlas. Povedali to chalaniská fajn. Milujem naše spoločné ,,džemky" a skúšky, momenty, keď spolu tvoríme.

  
S akými ambíciami ste zakladali kapelu? Čo ste si vtedy od toho sľubovali? 

Peter: Chcel som hlavne hrať na gitare, skladať vlastné veci, ani si už neviem predstaviť život bez hudby. No a hľadanie názvu pre nás bola tiež zapeklitou vecou, chceli sme názov, čo naše hudobné snaženie čo najviac vystihuje. Nič prijateľné v slovenčine sme nenašli, preto Bullet Holes, kde nás oslovila symbolika tohto anglického pomenovania a zároveň metafora na to, čo chceme. Našimi piesňami spôsobiť priestrel, zanechať dieru a zároveň stopu v srdciach a mysliach fanúšikov.

Gabo: Presne tak, chceme, aby naše piesne oslovili čo najširšie publikum. Keď sme s Petrom stavali kapelu, tak od začiatku sme išli do toho naplno a s vierou, že náš čas príde.

David: Do kapely som prišiel v decembri 2015 a na prvej skúške hral tak čaptavo, že mojím najväčším želaním bolo a je hrať na každej skúške či ,,lajfke" o poznanie lepšie.

Maťo: V zásade ako najmladší člen som bol rád, že sa rozšíril môj bluesový obzor, na ktorom som si fičal a že som nebol nútený nosiť bedne všetkým ostatným.

 

Verejnosti ste sa dostali do širšieho povedomia ako víťazi druhého ročníka Rockovej Maturity. Čo všetko vám táto súťaž dala? 

Peter: Naučila nás fungovať ako tím, čo nás viac zomklo ako kapelu, ale aj ako priateľov. Mali sme možnosť hrať na veľkých profi pódiách s profi zvukom.

Gabo: Nové zážitky z turné a festov, ktoré nám aj vďaka výhre umožnili hrať na ich pódiách. Pribudli noví priatelia a známi, čo je fajn.

David: Veru, doladila nás ako kapelu tým, že nás naučila predovšetkým tímovej spolupráci, disciplíne a súdržnosti, nielen medzi nami, ale aj ostatnými súťažnými kapelami.

Maťo: Aj napriek osobným povinnostiam členov kapely nás naučila nájsť si čas a správne ho využiť na chod kapely. A rady skúsených hudobníkov z poroty, vypovedané aj mimo porotcovského hodnotenia v osobných debatách, sú k nezaplateniu.


spustiť videospustiť video

Pred pár dňami vyšiel videoklip k piesni Horí. Ako prebiehalo natáčanie? Mali ste ako kapela k samotnému realizovaniu aj nejaké pripomienky?

Peter: Natáčanie bolo hlavne v uvoľnenej atmoške a zažili sme kopec srandy. Viac-menej víziu a dej videa sme mali v hlavách a chalani z produkcie a strihu sa s ním stotožnili. Na pľaci sa riešili predovšetkým technické a zaujímavé dejové veci. Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným.

Gabo: S Markom Balageom sme si zažili ozaj veľa srandy, bol to náš prvý klip, a tak aj veci profesionálne pojaté nám prišli niekedy smiešne. Až po vzhliadnutí nám to doklaplo. Zopár pripomienok sme mali v konečnej strihovej fáze.

David: Myslím, že dej, ktorý sme chceli zachytiť, je zachytený a ok.

Maťo: Natáčalo sa vo výťahu v bratislavskej Matadorke a v Rock café, zopár posteľných scén v dome. Pri tých som ale, bohužiaľ, nebol.    


Kedy vyjde debutový album a na čo sa môžu fanúšikovia tešiť?

Peter: Album je hotový tak na dve tretiny a je pred nami ešte asi týždeň v štúdiu. Nahrávame v štúdiu Kupec records a je tam skvelá a tvorivá atmosféra, za čo veľké vďaka hlavne Jurajovi Kupcovi, ktorý do toho vstupuje aj producentským a aranžérskym vkladom. Veríme, že niektoré naše songy si osvoja aj niektoré rádiá a nájdu si cestu k poslucháčom.

Gabo: Áno, je skvelé točiť album pod takým dozorom a so skúseným producentom, akým Juraj rozhodne je. Presné vydanie ešte nevieme, ale bude to na jar 2018.

David: Skladby sú naše a o našich všedných životoch, aké zažívajú mnohí v našom veku. Budeme radi, ak ich oslovia, nájdu sa v nich a spoločne si ich zaspievame na našich koncertoch.

Maťo: Veríme v silné koncertné leto, aby sme fanúšikom vedeli predať aj osobnú energiu a zároveň ju aj prijať a pozbierať plody našej práce. 

 

Ako sa vlastne cíti mladá rocková kapela na Slovensku? Má tu nejaký zmysel robiť kvalitnú hudbu?

Peter: Rozhodne áno. Kvalitnú produkciu si určite poslucháč všimne a to človeka napĺňa. Je samozrejmé, že sa ju snažíme robiť tak, aby sme sa odlíšili od množstva ostatných kapiel a dali na slovenský rockový trh jeden nový a zaujímavý hudobný rukopis pod značkou Bullet Holes. A to je naša motivácia.

Gabo: Vždy to má zmysel, keby to nemalo, nie sme. No a cítime sa skvelo. Žiadna kvalita nepríde len tak sama o sebe, veľa cvičíme a pracujeme na sebe.

David: K tej kvalite! Kvalitná produkcia ešte nezabezpečí jej prirodzené rozsievanie všetkými propagačnými kanálmi. Takže aj na tomto poli sa ešte veľa učíme a hľadáme prirodzené cesty propagácie našej tvorby.

Maťo: Len kvalitným zvládnutím našich nástrojov sa dá robiť kvalitná hudba. A tomu sa venujeme. Už aj Rytmus pochopil, že za kvalitnou hudbou sa skrýva kvalitné obsadenie hráčov jednotlivých nástrojov. To dáva hudbe rozmer a poslucháča dopuje energiou.         


Po vydaní albumu by sa patrilo obehnúť aj nejaké mestá. Sú už známe aj nejaké konkrétne zastávky?

Peter: Tak po jari, keď vydáme album, príde leto, ktoré je skôr o festivaloch a open air akciách. Tých chceme stihnúť čo najviac a všade. Veríme, že promotéri a organizátori budú k nám zhovievaví a dajú nám na svojich akciách priestor. Máme už nejaké potvrdené festy, či už ORgazma Rock Fest na Záhorí alebo Rock Fest v Nitrianskom Rudne, čakáme na potvrdenie z českého Masters Of Rock a ostatných oslovených festivalov na Slovensku a v Čechách. Určite zahráme aj nejaké motorkárske zrazy či samosprávne eventy. Na leto sa tešíme. No a po lete príde klubová jeseň, kde by malo prísť albumové turné, o čom je ešte predčasné hovoriť. Určite bude fajn, lebo pracuje na ňom náš manažér Rolo a ten prichádza vždy s nejakým novým rozmerom a prekvapením, čo je fajn.   


Texty máte slovenské, čo môže byť plus aj mínus kapely. Kto ich píše a čím sa pri tom inšpiruje?

Peter: Boli aj anglické, ale nejak vývoj v kapele spôsobil to, že sú slovenské a vlastne sme aj radi za toto naše rozhodnutie. Prevažne ich píšem ja, od nástupu Davida z toho začína byť taká kolektívnejšia práca. Takže, keď ostanem na mŕtvom bode stáť, on to vie znova rozhýbať. Myslím, že napísať zmysluplný text v slovenčine je náročnou úlohou a vždy skvelou výzvou. Väčšina textov mi napadá v autobuse pri jazde mestom či len tak pri cige v skúšobni. Poslednou dobou sa inšpirujem prírodou, ľuďmi a situáciami okolo seba. Začal som viac počúvať a vnímať, ako rozprávať. Všetko, čo mi zaujme a napadne, si zapisujem.

David: Vždy sa teším na nové riffy a hudobné nápady, lebo sú predzvesťou práce na novom texte. Tak ako Peťo povedal, má popísaných veľa námetov a nápadov, no a začneme ich rozvíjať. Chceme robiť piesne s významom a možnosťou si ich s obecenstvom spolu zaspievať. 


Kam smerujú plány Bullet Holes ďalej do budúcnosti? 

Peter: Rozhodne ďaleko a zároveň všade. Toto je otázka, na ktorej koniec nechcem ani dovidieť. Viem, že chceme rozdávať svojou hudbou radosť a pohodu, pokiaľ a kam to len pôjde. Máme vás totižto radi.

Gabriel: Plány? Všetko to, čo k dobrému rock n' rollu patrí! Hudba, párty, koncerty, baby a klobása.

David: Vydať album, tvoriť ďalšie nové veci, koncertovať, čo to dá, ešte viac sa priblížiť fanúšikom a sami so sebou žiť v mieri a pokore.

Maťo: Ak sa nám toto všetko, čo chalani povedali aj splní, budem maximálne spokojný. Aspoň načas, kým neprídu nové výzvy.