„Hi. My name is Bryan.“  To boli prvé slová, ktorými sa BRYAN ADAMS 8. októbra prihovoril košickému publiku v Steel Aréne. Svoj štvrtý slovenský koncert, tentoraz na podporu albumu Get Up na turné Europe Get Up Tour 2016, predviedol na naozaj vysokej profesionálnej úrovni.

 

Ešte pred začiatkom koncertu sa čakajúci fanúšikovia mohli pobaviť na krátkych videách, ktoré sa premietali na veľkoplošnej obrazovke za pódiom, v ktorých inak statický Bryan v polohe ako na obale svojho posedného albumu občas vyplazil jazyk, vypol zvoniaci telefón či ho otravovala mucha. Kapela vyšla na pódium oblečená v oblekoch a odštartovala dvojhodinovú šou skladbou Do What Ya Gotta Do. A ľudia hneď šaleli.

 

Skladby išli plynule jedna za druhou. Diváci poznali slová nových skladieb aj starých hitov. Spievali, tlieskali, tancovali, tešili sa. Pri Run To You hala burácala. Keď sa začali ozývať prvé tóny Heaven a za Bryanom sa na obrazovke objavila hviezdna obloha, otočil mikrofón k publiku, ktoré prvú slohu odspievalo samo. Z tej atmosféry vám stáli všetky chlpy.  

 

Takmer každú skladbu dopĺňala videoprojekcia. Zábery z videoklipov sa striedali s inými videami alebo s premietaním diania na pódiu, ladené boli do čiernobielych farieb, rovnako ako celý koncert. Počas Summer Of 69 sa na obrazovke objavili slová piesne v ľahko erotickom videu, no práve pri tejto skladbe boli tie slová zbytočné.

 

Kapela bola skvelo zohratá, bolo vidieť, že si koncert naozaj užívajú. Bryan aj napriek tomu, že už nemá 18, ale 56, podal úžasný spevácky výkon. Keď sa publiku pomedzi pesničky prihováral, pôsobil veľmi príjemne, skromne, sršala z neho dobrá nálada a optimizmus a všetkých bavil svojimi vtipmi.

 

Pred tým, ako zahral You Belong To Me, nariadil publiku, že má „vrtieť zadkom“ a spoločne všetci tancovali. Asi v polovici koncertu ostal na stagei sám s akustickou gitarou a vytvoril tak intímnejšiu atmosféru v takmer plnej hale. Prišlo aj na hit (Everything I Do) I Do It For You a zimomriavky ste mali opäť všade. Počas nasledujúcej skladby If Ya Wanna Be Bad Ya Gotta Be Good si na tribúne vytipoval jedno dievča, ktoré počas celej skladby malo tancovať a jej tanečné kreácie premietali na obrazovku. To využila aj slečna pri nej, pridala sa k nej a obidve potom od Bryana dostali tričká ako spomienku na tento jedinečný zážitok.

 

Kanaďan Slovákom naservíroval ešte ďalších niekoľko hitov vrátane Somebody či Please Forgive Me, porozprával im o Borisovi, ktorý ho otravuje na Instagrame a po The Only Thing That Looks Good On Me Is You sa celá kapela z pódia pobrala preč.

 

Samozrejme, že dobre naladení fanúšikovia ešte nechceli ísť domov, a tak si ju vykričali a vydupali naspäť. Kým pri iných kapelách sme zvyknutí na dva či tri prídavky, Bryan a spol. ich dali sedem počínajúc s Brand New Day. Po tretej skladbe v rock n‘ rollovom duchu ostal na pódiu spevák opäť sám len s akustickou gitarou, zahral vlastné skladby aj covery a pred poslednou piesňou všetkých vyzval, aby si zapli svetielka na mobile a držali ich nad hlavou. Vtedy odspieval jeden zo svojich najväčších hitov, romantickú All For Love. A vám stáli už aj tie chlpy, ktoré nemáte. Po nej sa už naozaj so slovenským publikom rozlúčil a ono ho odmenilo neutíchajúcim potleskom a standing ovations.

 

To, čo Bryan Adams so svojou kapelou predviedol, bol príklad, ako má vyzerať moderná šou na vysokej úrovni. Tromi desiatkami skladieb vytvoril úžasnú atmosféru, vyvolal širokú škálu pocitov, zabavil, roztancoval, rozospieval, rozosmial aj takmer rozplakal všetkých prítomných. Na takýto koncert sa nebude dať tak ľahko zabudnúť. A košická Steel Aréna si nemohla priať lepšiu oslavu svojich 10. narodenín.   


Setlist: Do What Ya Gotta Do, Can't Stop This Thing We Started, Don't Even Try, Run To You, Go Down Rockin', Heaven, Kids Wanna Rock, It's Only Love, This Time, You Belong To Me, Summer Of 69, Let's Make A Night To Remember, When You're Gone, (Everything I Do) I Do It For You, If Ya Wanna Be Bad Ya Gotta Be Good, Back To You, We Did It All, Somebody, I'll Always Be Right There, Please Forgive Me, Cuts Like A Knife, 18 til I Die, The Only Thing That Looks Good On Me Is You / Brand New Day, C'mon Everybody, All Shook Up, She Knows Me, Straight From The Heart, That's Amore, All For Love

 

Reportáž vznikla vďaka spoločnosti AQUA PRO.


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
Foto: Imrich Pluhár